Haber

Tekirdağ’dan biraz kısa

Çorlu Belediyesi’nin bu yıl 1234 adet çöp konteyneri ve 336 adet çöp kutusu ürettiği bildirildi.

Belediye Başkan Yardımcısı Güner Çetin yaptığı açıklamada, belediye birimlerinin yaptıkları çalışmalarla tasarrufu ön planda tuttuklarını söyledi.

Bu yıl bin 234 adet çöp konteyneri ve 336 adet çöp kovası ürettiklerini belirten Çetin, “İlimizde büyük önem verdiğimiz geri dönüşüm alanında ekiplerimiz 1.720 ton ambalaj atığı, 1.557 ton cam atığı, 52 çöp topladı. 9 ayda ton bitkisel atık yağ, 3.619 kilogram elektronik atık, 2.627 kilogram atık pil, 1.480 kilogram ömrünü tamamlamış lastik parklara, yol kenarlarına ve sokaklara atıldı, 250 bin plastik şişe kalemciler aracılığıyla toplandı. söz konusu.

Ergene’de yeni park inşaatı başladı

Belediye Başkanı Rasim Yüksel yaptığı açıklamada, kente değer katan parkları halkın hizmetine sunduklarını söyledi.

Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerinin Ahimehmet Mahallesi’nde yeni parkın inşaatına başladığını belirten Yüksel, parkın tamamlanmasının ardından kısa sürede vatandaşların hizmetine sunulacağını kaydetti.

Ergene Belediyesi olarak sosyal alanların gelişmesi için ellerinden geleni yaptıklarını ifade eden Yüksel, “Ailelerimizin ve onların kıymetli çocuklarının daha iyi bir yaşam sürmesi için her mahallemize farklı çocuk oyun alanları ve sosyal donatı alanları yaptık. ilçemizde keyifli zamanlar.” söz konusu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu