Haber

CHP’li Öztunç: Dulkadiroğlu’na fay hattı üzerine yeni ev yapmak istiyorlar

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç, hükümetin Maraş’ın Dulkadiroğlu ilçesinde yapmayı planladığı yeni konutların da fay hattı üzerinde olduğunu öne sürdü. Öztunç, “Bu köydeki evlerin çoğu gitti ve Kahramanmaraş’a TOKİ evleri yapmayı ya da depremzedeler için yeni yapılacak evlerin bir kısmını bu bölgeye yapmayı planlıyorlar. Bu akıllıca değil. Fay hattı üzerine ev yapmak istiyorlar” dedi.

ANKA’nın haberine göre Dulkadiroğlu’na bağlı Çiğli köyüne giden Öztunç, köydeki birçok binanın yıkıldığına ve yolların bölündüğüne dikkat çekti. TOKİ’nin planladığı yeni konutlardan bir kısmının Çiğli köyüne yapılacağına işaret eden Öztunç, “Akıl sağlığı yerinde değil” diyerek tepkisini dile getirdi.

Öztunç şunları söyledi:

“Yerimiz Kahramanmaraş ili Dulkadiroğlu ilçesine bağlı Çiğli köyü. Fay hattının hemen üzerindeyiz. Fay hattı buradan geçmiştir ve yapmayı planladıkları evler bu bölgeye yakın olacaktır. Burası düz bir yoldu, burada gördüğünüz gibi çökmüş (depremden sonra bozulan yola işaret ederek). Bu köydeki evlerin birçoğu gitmiş ve TOKİ evlerini Kahramanmaraş’a veya yeni yapılacak evlerin bir kısmını bu bölgede depremzedeler için yapmayı planlıyorlar. Akıllara durgunluk veren değil. Fay hattına yeniden konut yapmak istiyorlar.” (HABER MERKEZİ)

ciftlikhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu